o firmie
oferta
certyfikaty
zdrowie i uroda
przebarwienia
skora_wokol_oczu
masaz
jonofreza
cera_wrazliwa
rodzaje_peelingow
rodzaje_zmarszczek
gabinet zdrowe nogi
opalanie natryskowe
salon fryzjerski
kontakt
Masaż

Masaż należy do najstarszej dziedziny wiedzy medycznej, stosowany był już w starożytności. Wywodzi się on z Chin i Indii, gdzie stanowił naturalną metodę leczenia. Masaż to zespół ruchów wywierających wpływ na tkankę ustroju, wykonuje się go w określonym tempie, z określoną siłą, zgodnie z przebiegiem mięśni, naczyń limfatycznych, krwionośnych. Zasadą masażu jest to, iż musi on być wykonywany zawsze w kierunku do serca, i powinien obejmować całość anatomiczną masowanego odcinka.

Mechanizm działania masażu dzieli się na:

  • działanie lokalne,
  • działanie centralne.

Działanie lokalne polega na mechanicznym przepływie krwi w naczyniach krwionośnych oraz chłonki w naczyniach chłonnych. Poszczególne grupy ruchów, tj. głaskanie, ugniatanie, rozcieranie, oklepywanie, wibracji a zwiększaj ą przemieszczanie się płynów przez układ naczyniowy. Podczas masażu wywołuje się tarcie, które wytwarza ciepło. Wpływa ono na rozszerzenie naczyń krwionośnych co umożliwia zwiększony przepływ krwi przez mięśnie, przyspieszając dostarczenie substancji odżywczych i równocześnie wydalając produkty przemiany materii.

Działanie centralne masażu polega na pobudzenie układu nerwowego, który za pomocą odruchów i koordynacji kory mózgowej jest w stanie wpłynąć na wszystkie narządy i układy ludzkiego organizmu.

Skóra człowieka realizuje ważne dla organizmu zadania takie jak: ochronne, termoregulacyjne, wydzielnicze, itp.. Podczas masażu zostają usunięte obumarłe komórki z warstwy rogowej. Zabieg ten sprzyja a lepszemu oddychaniu oraz pracy gruczołów łojowych i potowych. Pod wpływem masażu skóra staje się różowa i ciepła co jest następstwem lepszego jej ukrwienia i odżywienia. Masaż usprawnia wszystkie procesy przemiany materii w obszarze, który jest masowany.


Do góry


 
  
     o firmie - oferta - certyfikaty - zdrowie i uroda - gabinet zdrowe nogi - opalanie natryskowe - salon fryzjerski - kontakt - e-mail - strona główna
  przebarwienia - skóra wokół oczu - masaż - jonofreza - cera wrażliwa - rodzaje peelingow - rodzaje zmarszczek