o firmie
oferta
certyfikaty
zdrowie i uroda
przebarwienia
skora_wokol_oczu
masaz
jonofreza
cera_wrazliwa
rodzaje_peelingow
rodzaje_zmarszczek
gabinet zdrowe nogi
opalanie natryskowe
salon fryzjerski
kontakt
Cera wrażliwa

Cera wrażliwa charakteryzuje się:

  • Cienką skórą z tendencjami do podrażnień i pękających naczynek.
  • Produkcją małej ilości tłuszczu, przez co ma zachwiany płaszcz ochronny.
  • Podrażnieniem i zaczerwienieniem.
  • Złą reakcją na chlor zawarty w wodzie, mróz oraz ostre słońce bywają dla niej zabójcze.
  • Szybszym starzeniem.

Negatywnie działają na nią chłodne powietrze na zewnątrz i ciepłe oraz suche w pomieszczeniach. Cera wrażliwa źle reaguje po nałożeniu kosmetyku powodującego podrażnienie. Pojawiają się widoczne plamy, odczuwamy dokuczliwe swędzenie i pieczenie. Reakcje wrażliwej skóry wywołane są nie tylko przez kosmetyki i nadmierne opalanie. Wpływ mają tutaj wysokie i niskie temperatury jak również chlorowana woda. Coraz częściej winę za wrażliwość naszej skóry ponosi stres.

Cera może się uwrażliwić pod wpływem spalin, dymu papierosowego, używek i stresu. Najczęściej uczulają składniki chemiczne (konserwanty, barwniki, polepszacze konsystencji). Podczas stosowania nieodpowiednich kosmetyków skóra wrażliwa reaguje zaczerwienieniem, czemu towarzyszy uczucie napięcia, pieczenia i świądu. W takim przypadku każdy kolejny kontakt z kosmetykiem zamiast ukojenia przyczynia się do nasilenia negatywnych reakcji. Jest to sposób, w jaki skóra sygnalizuje, że potrzebuje czegoś szczególnie delikatnego do swojej pielęgnacji. Jednak należy pamiętać, iż reakcja na alergen jest indywidualna: kogoś uczuli łagodny rumianek, ktoś źle znosi aminy aromatyczne w farbie do włosów. Zdarza się, iż uczulają składniki naturalne, np. rumianek. Trzeba uważać na słońce i na solarium, perfumy, środki antykoncepcyjne, zioła (np. dziurawiec).


Do góry


 
  
     o firmie - oferta - certyfikaty - zdrowie i uroda - gabinet zdrowe nogi - opalanie natryskowe - salon fryzjerski - kontakt - e-mail - strona główna
  przebarwienia - skóra wokół oczu - masaż - jonofreza - cera wrażliwa - rodzaje peelingow - rodzaje zmarszczek